Blog věnovaný všem těm, kdo hledají skutečnou vnitřní harmonii
a znovunavázání láskyplné relace s Nejvyšším Pánem

DEFINICE BHAKTI

Nejvyšší bhakti, Uttama-Bhakti, je definována jako nepřetržitá služba nebo emoce, jež jsou zaměřené na Krišnu, formy Jeho expanzí i vše co s Ním souvisí. Jde o příznivý postoj vůči Krišnovi. Ten by měl být prost všech tužeb, kromě touhy Ho potěšit, a nezablokován neosobní jnanou, materialistickými rituály karmy nebo jinými nepříznivými činy.
(Sri Bhakti Rasamrita Sindhu)


Jak uctívat Svaté Jméno

2. prosince 2010 v 18:21 | Šríla Prabhupáda Bhaktisiddhánta Sarasvatí |  Články

bs

(Úryvky z dopisů Šríly Bhaktisiddhánty Sarasvatího Prabhupády, adresovaným jeho žákům)

"Pokud se chceš zbavit přestupků při pronášení Svatého Jména, tak prostě pokračuj v Jeho neustálém pronášení a přestupky ustanou. Šríman Maháprabhu obdařil Svojí plnou mocí Rúpu Gósvámího, proto by jsi se měl modlit ke Šrí Rúpovi a jeho následovníkům a žádat je o udělení Maháprabhuovy milosti. Zvlášť naléhavě by jsi se potom měl modlit k zosobněnému Jménu, aby tě obdařilo schopností Mu sloužit. Skrze Pánovo Jméno se usadí Pán Jména, náma-prabhu, ve tvém srdci".
"Nesoustřeď se na to, abys dokončil své pronášení Svatého Jména. Spíše se snaž Jméno stále trpělivě pronášet.
Pán rozhodně nezůstane jen tiše a nečinně sedět. Gaurahari zajisté odmění každého dle povahy jeho praxe. Služba Pánovi se nazývá bhakti. Může ti být známo také to, že pronášení Svatého Jména je oddanost... Při kladení prstů na svoji džapamálu uvažuj tak, jako by jsi se dotýkal lotosových chodidel Pána Gaurasundary. Takto by jsi měl džapovat".
"Pokračuj ve zvyšování mé věčné extáze přijetím Jména bez přestupků".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama