Blog věnovaný všem těm, kdo hledají skutečnou vnitřní harmonii
a znovunavázání láskyplné relace s Nejvyšším Pánem

DEFINICE BHAKTI

Nejvyšší bhakti, Uttama-Bhakti, je definována jako nepřetržitá služba nebo emoce, jež jsou zaměřené na Krišnu, formy Jeho expanzí i vše co s Ním souvisí. Jde o příznivý postoj vůči Krišnovi. Ten by měl být prost všech tužeb, kromě touhy Ho potěšit, a nezablokován neosobní jnanou, materialistickými rituály karmy nebo jinými nepříznivými činy.
(Sri Bhakti Rasamrita Sindhu)


Purí

30. července 2011 v 15:24 | Bilvamangala dás |  Recepty


Purí jsou severoindické nafouknuté smažené placky a podobné čapátí. Jsou ale menší a nafouklé jako polštářky, protože jsou smažené velmi prudce. Při přípravě purí je teplota oleje velmi důležitá: pokud není olej dostatečně horký, purí se nenafouknou, pokud je příliš horký, purí se spálí a také se nenafouknou. Správnou teplotu vyzkoušejte na malém kousku těsta. Purí se podává horké jako příloha k polévkám a zeleninovým pokrmům.
Suroviny:

16 porcí
300 g hrubé mouky
125 g hladké mouky
sůl
250 ml vody
rostlinný olej (nebo ghí) do těsta a na smažení

Postup:

1. Prosijte hrubou a hladkou mouku, přisolte podle chuti, všechno dejte do mísy. Odstraňte nečistoty. Přidejte 1 lžičku oleje a dostatečné množství vody, vytvořte jemné těsto. Dejte těsto na moukou lehce posypaný vál a hnězte dokud není úplně hladké. Dejte těsto do misky, přikryjte vlhkým kouskem látky a odstavte na 30 minut.

2. Těsto znovu prohnězte asi 5 minut a rozdělte na 16 stejných porcí. Z každé porce vytvořte kuličku. Mezi rukama uplácejte z kuličky placatý ovál a vyválejte placku o průměru asi 10 cm.

3. Na kulaté pánvi (wok) rozpalte olej tak, aby byl velmi horký, ale aby se nepřepaloval (190°C). Vhoďte do oleje jedno purí tak, aby bylo celé ponořené. Velkou plochou obracečkou s otvory nebo pěnovačkou, přidržte purí jemně pod hladinou asi 2-3 vteřiny dokud neucítíte, že se nafukuje. Rychle přelejte purí lžičkou horkého oleje z pánve. Hned jak se nafoukne, obraťte jej a další 3-4 sekundy polévejte olejem z pánve. Pak ho z ní vyjměte, olej nechte odkapat a vysušte na savém kuchyňském papíru.
Obětujte Pánovi a pak dobrou chuť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama