Blog věnovaný všem těm, kdo hledají skutečnou vnitřní harmonii
a znovunavázání láskyplné relace s Nejvyšším Pánem

DEFINICE BHAKTI

Nejvyšší bhakti, Uttama-Bhakti, je definována jako nepřetržitá služba nebo emoce, jež jsou zaměřené na Krišnu, formy Jeho expanzí i vše co s Ním souvisí. Jde o příznivý postoj vůči Krišnovi. Ten by měl být prost všech tužeb, kromě touhy Ho potěšit, a nezablokován neosobní jnanou, materialistickými rituály karmy nebo jinými nepříznivými činy.
(Sri Bhakti Rasamrita Sindhu)


Jak získat víru v pravou lásku

1. srpna 2011 v 10:11 | Šríla Bhakti Sádhaka Muni Mahárádž |  Články

Vždy se setkáváme se stejným pravidlem: nějakou věc lze obdržet pouze od toho, kdo ji má. Pokud chceme získat víru v Pána Krišnu, měli bychom vyhledat někoho, kdo má naprostou víru v Pána Krišnu. Pokud chceme obdržet premu, měli bychom se stýkat s tím, kdo premu má.
K tomu abychom se k tomuto světci přiblížili, se musíme stát opravdu seriózními. On nás totiž bude odmítat. Bude nám klást všemožné překážky, aby nás prověřil. "Co vlastně chceš?
Opravdu chceš premu, nebo chceš nějakou levnou věc, imitaci lásky?" Pán Krišna nás tímto způsobem zkouší. Pokud nejsme vážní a poohlížíme se pouze po tom jak uspokojit smysly, nebo jak si trochu zpříjemnit život "mírem a láskou" - zajisté to dostaneme. Ale získat tu pravou věc, premu, božskou lásku, je velmi obtížné.
Abychom mohli získat božskou lásku, musíme být připraveni za ni zaplatit, musíme něco obětovat. Musíme projít řadou závažných testů, při kterých se oddělí plevy světské "lásky" od zrna lásky božské. Oddělit tyto dvě věci je nutné.
Není to tak, že vše je jedno a totéž. Neměli bychom se nechat podvádět. Měli bychom rozlišovat.
Proč v tomto světě hledáme opačné pohlaví? Znamená to, že chceme milovat a být milováni. V těchto vztazích ale nelze najít pravou lásku. Láska není k nalezení na vnější, tělesné úrovni. Tato "láska" totiž skončí se zánikem těla a je spojena s mnoha problémy. Jistě, tyto aktivity v hmotném světě probíhají, ale neměli bychom zapomenout na Pána. Pak nám Pán Krišna pomůže.
Pravá láska se nalézá pouze na transcendentální úrovni. Toto chápání nám dává náš Gurudéva Óm Višnupáda Šríla Bhakti Vaibhava Purí Gósvámí Mahárádž, Šríla Bhakti Rakšak Šrídhar Dév-Gósvámí Mahárádž a všichni áčárjové následující gaudíjavaišnavskou linii - Šríla Bhaktivinóda Thákura, Šríla Prabhupáda Bhaktisiddhánta Sarasvatí Thákura, Šríla Višvanátha Čakravartí Thákura, Šríla Baladéva Vidjábhúšana, šest Gósvámích, Šríman Maháprabhu a Šrí Nitjánanda Prabhu.
Jiné než toto porozumění zde není. Neměli bychom ztrácet čas sledováním mnoha cest: "Je to sladké? Je to toto, nebo tamto?"
Nechceme nic skrývat. Tato pravda není tajemství a každý by s ní měl být obeznámen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama