Blog věnovaný všem těm, kdo hledají skutečnou vnitřní harmonii
a znovunavázání láskyplné relace s Nejvyšším Pánem

DEFINICE BHAKTI

Nejvyšší bhakti, Uttama-Bhakti, je definována jako nepřetržitá služba nebo emoce, jež jsou zaměřené na Krišnu, formy Jeho expanzí i vše co s Ním souvisí. Jde o příznivý postoj vůči Krišnovi. Ten by měl být prost všech tužeb, kromě touhy Ho potěšit, a nezablokován neosobní jnanou, materialistickými rituály karmy nebo jinými nepříznivými činy.
(Sri Bhakti Rasamrita Sindhu)


Kvalifikace aspiranta na žáka

16. září 2015 v 19:17 | B
Stejně, tak jako bona fide guru má mít určité kvalifikace jež jsou popsané v písmech, by také žák měl mít určitou kvalifikaci. Hlavní kvalifikací žáka je mít naprostou důvěru ve slova gurua a vykonávání příznivé služby vůči němu. Ten, kdo je podvodník, ateista, chamtivý, závistivý ve vztahu ke svému guruovi a povrchní osoba, není způsobilý být žákem.

Śāstry říkají: Santo vinitah suddhatma dharanaksamah "Žák by měl být klidný, pokorný, mít čisté myšlenky a schopen porozumět pokynům svého gurua."

Žáci by neměli mít separatistickou mentalitu. Jejich srdce by mělo být zajedno se srdcem jejich gurua. To přináší dokonalost a odstraňuje veškeré překážky v životě. Toto je nejdůvěrnější tajemství duchovního života.

V den zasvěcení žák přistoupí ke guruovi, aniž by jedl nebo cokoliv pil a oblečen v tradičním Védském oděvu. To znamená dhoti a cadara pro muže a pro ženy sárí. Oblečení by mělo být pokud možno nové. Několik dní před zasvěcením by měl on nebo ona dát svému guruovi Tulasí kantimálu, Tulasí-málu (růženec) a pytlík na džapu. Vše by mělo být nové a nepoužité. V den zasvěcení by žák měl dát nějaký dar guruovi, Pánu a Vaišnavům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama