Blog věnovaný všem těm, kdo hledají skutečnou vnitřní harmonii
a znovunavázání láskyplné relace s Nejvyšším Pánem

DEFINICE BHAKTI

Nejvyšší bhakti, Uttama-Bhakti, je definována jako nepřetržitá služba nebo emoce, jež jsou zaměřené na Krišnu, formy Jeho expanzí i vše co s Ním souvisí. Jde o příznivý postoj vůči Krišnovi. Ten by měl být prost všech tužeb, kromě touhy Ho potěšit, a nezablokován neosobní jnanou, materialistickými rituály karmy nebo jinými nepříznivými činy.
(Sri Bhakti Rasamrita Sindhu)


Zaměření se na Krišnu

13. ledna 2017 v 9:49 | Bilvamangala dás |  Články
Krišnovi můžete nabídnout cokoliv, ale musíte to nabídnout s láskou. Musíte to nabídnout s určitým vědomím, a opravdu z celého svého srdce. Nenabízejte to mechanicky. I když budete mít nějaké špatné zvyky, nabídněte je Bohu. Protože nakonec se časem vaše vědomí změní, a vy začnete přemýšlet o tom, proč se tímto způsobem k Němu chováte. Teprve potom nastane změna a zaujmete ten správný přístup k Bohu. Každá relace se musí prohlubovat. Relace s Nejvyšším je pak tou nejvyšší, nejhlubší a nejčistší, které se žádná světská relace nevyrovná.

V Bhagavad Gítě (12/8) Krišna jasně říká: "Zaměř a upevni svoji mysl výhradně na Mě, a svoji inteligenci pohrouženou ve Mě. Následně budeš žít jen ve Mě. O tom není žádné pochyby".

Proto zanechme pochybování a odevzdejme se Mu z celého srdce. S exkluzivní oddaností, kdy středem všeho je pouze On. Jedině pak se naplní Jeho slib, že nás rychle pozvedne z oceánu smrtelné hmotné existence.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama